Jak vybrat správnou velikost náramku, řetízku nebo prstenu

Náramky, řetízky či prsteny chirurgické oceli jsou velmi oblíbenými módními doplňky. Abyste se jimi mohli zkrášlit, musí vám ovšem perfektně sedět. Při jejich výběru byste proto měli věnovat velkou pozornost správné volbě velikosti. V tomto článku vám poradíme, jakým způsobem určíte správnou velikost náramku, řetízku a prstenu. Také vám řekneme, jakými rozměry byste se měli řídit, aby vám šperky skvěle padly.

Správná velikost náramku: Na co se zaměřit?

Proč je tak důležité, abyste si vybrali správnou velikost náramku? Je to prosté: Pokud vám bude náramek malý, bude vás škrtit a tahat. Naopak budete-li velký, bude vám na ruce příliš plandat a při neopatrnosti vám může sklouznout z ruky a ztratit se.

Tak jako věnuje pozornost velikost při výběru bot a oblečení, zaměřte se i na velikost náramku, který bude přesně sedět vaší ruce. Nošení správné velikosti náramku by pro vás mělo být zcela přirozené a nemělo by vás nijak obtěžovat.

Jak tedy zvolit správnou velikost náramku? Změřte si obvod svého zápěstí krejčovským metrem (tj. krejčovským metrem musíte obvinout své zápěstí kolem do kola). Výslednou délku v centimetrech si zapište na papír. Následně se pusťte do výběru náramku. Jeho délka (obvod) by měla zhruba o 2 centimetry větší nežli obvod vašeho zápěstí.

Je-li tedy obvod vašeho zápěstí 18 centimetrů, je pro vás vhodný náramek o délce (obvodu) 20 centimetrů.

damsky-nahrdelnik-chirurgicka-ocel

Na co dát pozor při výběru řetízku či náhrdelníku: Pečlivě měřte centimetry

Když si budete chtít vybrat nový řetízek či náhrdelník z chirurgické oceli, pečlivě si všímejte údajů, které jsou u těchto šperků napsány. Důležitý je pro vás zejména jejich obvod (délka) uvedený v centimetrech.

Při určování správné velikosti řetízku vycházejte z obvodu svého krku. Aby vás řetízek nebo náhrdelník neškrtil a nesvíral vás, zvolte si šperk, který vám bude volnější a který vám bude zasahovat až do dekoltu. Obvod řetízku či náhrdelníku proto musí alespoň o 10 až 15 centimetrů větší než obvod vašeho krku.

Tip: Většina z našich řetízků a náhrdelníků z chirurgické oceli mají nastavitelnou délku, a to díky svému nastavitelnému zapínání. Můžete se tak setkat s popisem, že daný náhrdelník má například obvod 46 až 52 centimetrů.

prsten

Jak zjistit velikost prstenu: Jde o milimetry

Výběr správné velikosti prstenu je kapitola sama o sobě. Jakým způsobem byste tedy měli v tomto případě postupovat?

  • Nejprve si ujasněte, na kterém prstě budete chtít nový prsten z chirurgické oceli nosit.
  • Vezměte si starý prsten, který na tomto prstu nosíte, a jeho vnitřní průměr pečlivě přeměřte pomocí krejčovského metru.
  • Přesný výsledek převeďte na milimetry.
  • Je-li vnitřní rozměr vašeho stávajícího prstenu například 20 milimetrů, vyberte si u nás prsten z chirurgické oceli stejné velikosti.